Šausmu aģitācija

Šausmu aģitācija

Lielbritānijā vērojamā aģitācija par izstāšanos no Eiropas Savienības līdzinās drūmai šausmenei: no vistumšākajiem stūriem galvenajam varonim-angļu vēlētājam uzglūn ņirdzīgs monstrs ar izvalbītām acīm, ik pa laikam tam no mutes nostiepjas gara siekala. 

Tie, kas vēlas Lielbritānijas izstāšanos no ES, zīmē satraucošas un baiļpilnas ainas: ja Anglija paliks savienības sastāvā, tad Eiropas saimei nekavējoši pievienosies Turcija, ar to vēl šausmas nebūs galā, jo miljoniem izsalkušu un negantu migrantu, kas sapņo parazitēt uz angļu sociuma maigā ķermeņa, pārpludinās nelaimīgo salu. Arī tūkstošiem teroristu sāks vīt savas baisās ligzdas Lielbritānijas plašumos, savukārt Briseles birokrāti, ļauni smīnot, ik dienu sūknēs britu finanšu siltās asinis prom uz savām milzu slēptuvēm, laupot nabaga apspiestajiem britiem cerības uz medicīnisko palīdzību un sociālo aizsardzību.

Ja tomēr angļi nevēlas sev tik nolemtu nākotni, tad ir jābalso par izstāšanos no Eiropas Savienības. Arī šie aģitatori redz nākotni tikpat tumšās krāsās un ir pārliecināti, ka Lielbritānijas izstāšanās tūlīt pat sagraus ES un rezultēsies smagā ekonomiskā krīzē, kuru var pielīdzināt Lielajai depresijai. Uzņēmēji un baņķieri pa galvu pa kaklu metīsies prom no salas, neaizmirstot paķert līdzi savu kapitālu. Tiks slēgtas sociālās programmas un samazinātas pensijas. Uz šaušalīgo notikumu fona, Eiropā pie varas nāks autoritārie nacionālisti un uzreiz piesmies pamatvērtības, kas kādreiz apvienoja eiropiešus. Bigbenu, parlamentu un Vestminsteras pili apsargās “zaļie cilvēciņi”. Bailes un grūtsirdība iemājos Eiropā, un tikai skaļi, mežonīgi Putina smiekli no Kremļa sienām atbalsosies bēdu plosītajā kontinentā un tiks translēti kanālā Russia today.

Ja ticēsim vieniem un otriem aģitētājiem, tad atliek secināt, ka Lielbritānijas nākotne ir nolemta. Tai nav neviena paša cerību stariņa! Vienīgais, ko angļi var izdarīt šonedēļ referendumā – izvēlēties starp diviem ļaunumiem to mazāko.

Kamēr angļi vada savas dienas drūmās izvēles gaidās, es iešu uz liberāļu rīkoto konferenci “Kremļa meļi”. Kā var nojaust no nosaukuma, runa būs par Krievijas propagandu. Interesanti, ar ko organizatori ir nolemuši mani pārsteigt?!

Comments
Share
Office

Leave a reply