SAVĒJOS NEDRĪKST PAMEST

SAVĒJOS NEDRĪKST PAMEST

Andreja Mamikina atklātā vēstule “Saskaņas” kongresam.

Tā kā man netiek dots vārds partijas “Saskaņa” kongresā, uzskatu par nepieciešamu vērsties pie partijas biedriem tieši. Izklāstīšu galveno, kas uztrauc mani personīgi un ko daudzi partijas biedri sajūt, bet baidās teikt atklāti.

Partija ir briesmās. Tā ir nokļuvusi briesmās stagnēšanas un principu zaudēšanas dēļ. “Vienotības” piemērs parādīja, kā principu nonivelēšana pārvērta to par karjeristu partiju, no kuras biedri aizlaidās dažādos virzienos, līdzko partija sāka zaudēt varu. Ja nekas netiks mainīts, tad ar “Saskaņu” var notikt tieši tas pats. Lai tas nenotiktu, jāatceras, ka partijai ir efektīvi jāpārstāv savu vēlētāju intereses. Tieši tāpēc līderiem ir jāsaprot, kas ir viņu vēlētājs un ko tas sagaida. Jāapzinās bez ilūzijām un sevis maldināšanas.

Lielākā daļa “Saskaņas” vēlētāju ir krievvalodīgie Latvijas pilsoņi. Tieši viņi dod partijai 90% balsu vēlēšanās. Ļaudis atdeva balsis par partiju, jo uzskatīja to par savu Garantu. Viņu, kā nacionālās minoritātes, tiesību Garantu pilsonības, valodas un izglītības jautājumos.

Pēdējā laikā rodas iespaids, ka partijas līderi sākuši kautrēties no saviem vēlētājiem. Tas redzams, tostarp, arī pēc nīkulīgās reakcijas uz izglītības ministra iniciatīvu ieviest mazākumtautību skolās tikai latviešu valodas apmācību.

Mazākumtautību skolu reformas mērķis ir mazākumtautību skolu likvidēšana. Neizliksimies, ka mēs to nesaprotam. Šobrīd izskatās tā: mūsu vēlētājam gatavojas iespļaut sejā, bet partijas vadība gādīgi sola tam lakatiņu liekā mitruma nosusināšanai. No sava Garanta vēlētājs sagaida nevis līdzjūtību, bet aizstāvību.

Ja nacionālisma vilkam kompromisa vārdā ļauj apēst pusi zaķa, tad zaķim – mazākumtautību skolām – tas nozīmē nevis kompromisu, bet nāvi. Pēc tik svarīga mazākumtautību institūta bojāejas krievi Latvijā tiks nostādīti triju iespēju priekšā: asimilēšanās, marginalizācija vai aizbraukšana.
Ļaudis nebalsos par partiju, kura ne tikai nav tikusi galā ar interešu aizstāvību, bet pat nav vēlējusies atkīvi sacelties pret uzbrukumu mazākumtautību vērtībām.

Cienītie partijas biedri!

Rīcībspējīgas, domājošas krievu kopienas saglabāšana un attīstīšana ir visas Latvijas interesēs. Ir jābūt par dzīvu cilvēku partiju, nedrīkst pārvērsties mājas pārvaldnieku partijā. Ir nepieļaujami kautrēties no saviem vēlētājiem! Un jāatceras pats galvenais: savējos nedrīkst pamest nelaimē!

P.S. Ja tuvākajos mēnešos pret mani tiks izvērsta dezinformējoša kampaņa, neesiet pārsteigti! Kad strādāju par žurnālistu, man draudēja, par mani rakstīja ziņojumus, mēģināja iebiedēt ar tiesu darbiem, taču esmu izdzīvojis. Tikšu galā arī šoreiz. Un tomēr labsirdīgs padoms: spēki ir jāiegulda problēmu risināšanā, nevis jāvērš pret tiem, kas uz problēmām norāda.

Comments
Share
Office