Sponsori sāk nozust

Sponsori sāk nozust
Foto: theguardian.com

Eiropas Savienības dalībvalstis iedalās donorovalstīs, kas sniedz finanšu palīdzību, un palīdzības saņēmējos. Lielbritānija, neskatoties uz sev izcīnītajām atlaidēm, bija donorvalsts, kas ik gadu veica par 11 miljardiem lielākas iemaksas nekā saņēma pretī. Tas nozīmē, ka palīdzības saņēmējām, tādām, kā, piemēram, Latvija, pēc 2020.gada tiks iedalītas ievērojami mazākas naudas summas no eirofondiem. Cik ļoti Latvija ir atkarīga no ES donorvalstu palīdzības, varam redzēt Latvijas 2016.gada budžetā.

Katru gadu Latvija saņem no Eiropas fondiem miljardu eiro:

Valsts budžeta pamatieņēmumus sastāda 7,3 miljardi eiro. No tiem 940 miljoni – t.i. katrs septītais eiro Latvijas budžetā – ir palīdzība no ārpuses.

Aplūkosim otru grafiku, kas raksturo to, kā augtu Latvijas ekonomika, ja palīdzības no ārpuses nebūtu.

Image-2

Kā varam redzēt, sākot ar krīzes laiku līdz šim gadam, Latvijas IKP samazinātos.

Eiroparlamentārietis Andrejs Mamikins: “Problēma nav faktā, ka Latvija saņem naudu no Eiropas fondiem, bet gan slikti ir tas, ka bez palīdzības vairs nav iedomājama mūsu valsts eksistence. Jāaizdomājās, kas notiks, ja palīdzību vairs nesaņemsim? Valsts nonāks smagā krīzē. Tik liela atkarība nostāda mūsu valdību neizdevīgā, ar visu samierināties gatavā, stāvoklī”.

Comments
Share
Office

Leave a reply