Tranzīts no Krievijas caur Latviju izgaisīs tuvāko 3 gadu laikā. Andreja Mamikina komentārs

Tranzīts no Krievijas caur Latviju izgaisīs tuvāko 3 gadu laikā. Andreja Mamikina komentārs

Satiksmes ministrija mēģina aizstāt krievu tranzīta kravu aiziešanu no mūsu valsts. Pagaidām ir izkristalizējušās vien 2 iespējas: Ķīnas-Baltkrievijas kravu pārvadājumi caur industriālo parku “Lielais akmens” un Ziemeļu-Dienvidu koridors, kurš savienos Indiju ar Irānu caur Azerbaidžānu un Krieviju. Tieši otrā varianta ietvaros Latvijas Satiksmes ministrija plānoja izveidot konteinerpārvadājumu maršrutu caur Latvijas ostām.

Latvijas ministrs plāno, bet ASV dara. Amerikāņi ieviesa eksteritoriālās sankcijas pret Irānu. Zinot Latvijas varasvīru kaislīgo gatavību pildīt jebkuru ASV iegribu, otro variantu, kurš varētu piepildīt Latvijas ostas un noslogot dzelzceļu, var uzskatīt par slēgtu. Mūsu varas nesavtīgās alkas pašaizliedzīgi kalpot ārzemju valstij, lai ko tas maksātu Latvijas biznesam un iedzīvotājiem, nevienam nav noslēpums. Latvijas nerezidentu banku pakalpojumu jomas sagraušana šo faktu spilgti izgaismoja.

Atgriezīsimies pie Satiksmes ministrijas! Pēdējā un vienīgā cerība ir Ķīnas tranzīta atzars. Diemžēl, arī šeit ir zemūdens akmens; turklāt dūšīgs. Maršruts virzās cauri… Baltkrievijai. ASV sankcijas pret šo valsti ir ierasta lieta. Ņemot vērā esošā Amerikas prezidenta ārkārtīgi lielās simpātijas pret sankcijām (viņš tās izdāļā pa labi un pa kreisi) nevar izslēgt no prognožu saraksta ne sankcijas pret Ķīnu, ne pret Baltkrieviju. Plānot nākotni un garantēt kaut ko ķīniešiem un baltkrieviem būtu vieglprātības kalngals, jo Latvijas varasvīri taču nevar paredzēt, kuru no ASV prezidenta iegribām viņiem piepeši gribēsies izpildīt. Domāju, ka Ķīnas lēmumu pieņēmēji šo faktu liks aiz auss un pārāk necerēs uz Latvijas ostām.

Muguras lunkanībai ir savi izcenojumi, diemžēl, tie sniedzas miljardos eiro un dolāru.

Tiem, kam lunkana mugura, ir vēl trešais variants: miltu maisa pārvadāšana uz drezīnas no Krustpils uz Aizkraukli. Cerēsim, ka tādu projektu ASV neapliks ar sankcijām.

Comments
Share
Office