Trijatā zem segas

Trijatā zem segas

Eirokomisija varēs bloķēt starptautisku līgumu slēgšanu enerģētikas jomā.

Suņi rej, karavāna iet tālāk. Neraugoties uz daudzu iedzīvotāju neapmierinātību par ES centralizēšanas turpināšanos, Eirokomisija turpina pārņemt savā ziņā dalībvalstu suverēnās pilnvaras. Eiropas Parlaments šonedēļ balsos par Eiropas Komisijas priekšlikumu noteikt informācijas apmaiņas mehānismu starptautisku darījumu noslēgšanā enerģētikas jomā: naftas piegāde, gāze un elektrība (tostarp tranzīts), lietošana un atbilstošas infrastruktūras celšana.

Dalībvalstu pienākums būs informēt Eirokomisiju par pārrunām jaunu līgumu slēgšanas vai veco vienošanos labojumu gadījumā. Turklāt dalībvalstīm būs jāatklāj pilnīgi visas kārtis: jāatrāda saskaņotais ar potenciālajiem partneriem starptautiskā darījuma līguma projekts un visi dokumentu pielikumi. Komisija veiks analīzi un pārbaudīs dokumentu atbilstību Eiropas tiesību normām, un var pieprasīt savu klātbūtni pārrunās. Dalībvalstis nedrīkstēs noslēgt vienošanos, ja Eirokomisijai būs jebkādas šaubas par līgumu. Kaut arī Eirokomisijas priekšlikumā nekur nefigurē Krievija, no dokumenta konteksta ir skaidrs, ka runa ir par līgumiem ar Krieviju.

Lūk, tik intīmā lietā, kā starptautisku līgumu slēgšana, zem segas blakus diviem uzradīsies trešais – divas valstis un Eirokomisija ar svecīti rokās un ar rekomendācijām, kuras būs jāņem vērā.

Comments
Share
Office